Konwersacje

W Progressie uczniowie mają w programie, oprócz standardowych lekcji, zajęcia poświecone wyłącznie rozmowie w języku angielskim - KURS KONWERSACJI.

Konwersacje są to zajęcia w całości poświęcone na ćwiczenie umiejętności mówienia w języku obcym. Mają na celu utrwalenie poznanego słownictwa i struktur gramatycznych oraz przede wszystkim pozbycie się "bariery językowej".

Konwersacje są prowadzone nie tylko przez polskich lektorów, lecz także przez rodowitych Anglików lub Amerykanów ( Native Speakers).

Uczestnicy kursu nabywają pewności siebie i swobodnie używają języka obcego.

Ćwiczymy również scenki ‘z życia wzięte’ czyli wszystkie prawdopodobne sytuacje, w których można się znaleźć wyjeżdżając za granice np. pytanie o drogę, zamawianie jedzenia w restauracji, na lotnisku, w hotelu, u lekarza itp. Dodatkowo na zajęciach wprowadzane są elementy Business English co daje uczniom praktyczną wiedzę z tego zakresu.

Uczestnicy kursu również sami wybierają interesujące ich tematy dyskusji. Dzięki temu uczniowie, którzy mają możliwość współtworzyć lekcje, z zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach. Zdobywają oni cenną umiejętność negocjowania, relacjonowania wydarzeń a nawet targowania się w obcym języku.

Stopień trudności i tematy na kursie konwersacji są dopasowane do wieku i stopnia zaawansowania językowego uczniów. Konwersacje obejmują pakiet 33 godzin zajęć rocznie (jedna godzina tygodniowo).