Angielski

KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Do you speak English?

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

Jeżyk angielski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. To właśnie angielski jest obecnie językiem urzędowym świata. Znajomość języka angielskiego może przydać się

• Podczas zagranicznych wyjazdów
  • W szkole, na uczelni lub w pracy
  • W biznesie – międzynarodowym i lokalnym

Znajomość języków obcych jest niezbędna, aby realizować swoje cele i plany.

Z najnowszych badań wynika, że w ponad połowie ogłoszeń o pracę jednym z najważniejszych wymagań jest dobra znajomość języka angielskiego.

Język obcy jest przedmiotem obowiązkowym podczas zdawania egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu maturalnego. Najczęściej wybieranym językiem jest własnie angielski.

Język angielski

Ponad 400 milionów ludzi na całym świecie posługuję się językiem angielskim jako językiem ojczystym a natomiast aż 1,6 miliarda osób uczy się go jako drugiego języka.
Stał się on międzynarodowym językiem w dyplomacji,biznesie, nauce, informatyce, medycynie, i turystyce. Dominuje także w filmach oraz muzyce światowej.

Kursy języka angielskiego w Progressie

W Progressie prowadzimy
*kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge FCE, CAE, CPE
*kursy przygotowujące do egzaminu gimnazjalnego i maturalnego (poziom podstawowy i poszerzony)
*kursy ogólne i biznesowe w siedzibie szkoły na osiedlu Oświecenia oraz w firmach i instytucjach.

Zapraszamy na kursy języka angielskiego. Zajęcia prowadzimy  w małych, maksymalnie 8-mio osobowych grupach, w przyjemnej i bezstresowej atmosferze.

Nasi lektorzy to absolwenci filologii angielskiej oraz Native Speakers z Wielkiej Brytanii, U.S.A., Kanady i Austtralii.

Rodzaje kursów

KURSY STANDARDOWY DLA DZIECI

Kurs obejmuje 66 lekcji rocznie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po 1 godzinie lekcyjnej

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mają cztery lata.

KURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY WZBOGACONY O KONWERSACJE

Gdy uczniowie opanują już podstawy angielskiego: umieją 2 czasy teraźniejsze, znają wiele czasowników oraz słownictwo związane

z różnymi dziedzinami życia- do standardowych zajęć dołączamy zajęcia KONWERSACJI.

Kurs obejmuje 99 lekcji rocznie. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu 1+2 godziny lekcyjne tygodniowo.

KURS DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

Oferujemy zajęcia na poziomach zaawansowania od poziomu początkującego A1 do poziomu zaawansowanego C2.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po dwie godziny(120 lekcji rocznie).

Kurs prowadzony jest metodą komunikatywna, nastawiony przede wszystkim na ćwiczenie umiejętności mówienia.

KURSY MATURALNE

Kursy przygotowujące do matury pisemnej i ustnej, podstawowej lub poszerzonej.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu po dwie godziny (102 lekcje rocznie) .

Kurs zaczyna się w październiku  i kończy na krótko przed datą egzaminu pisemnego z tego języka.

KURS BUSINESS ENGLISH

Kurs ten skierowany jest do osób posługujących się językiem angielskim w pracy.

Program zajęć obejmuje naukę słownictwa tematycznego, pisania formalnych dokumentów

oraz konwersacje biznesowe.

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Zależy ci na lekcjach raz w tygodniu? A może chcesz uczyć się bardzo intensywnie przed wyjazdem?

Zamierzasz skupić się przede wszystkim na mówieniu? A może chcesz poznać lub powtórzyć gramatykę?

Częstotliwość i program zajęć indywidualnych możesz dopasować do własnych potrzeb.

Oferujemy również zajęcia w mniejszych grupach 2 lub 3-osobowych.

Good luck!-Powodzenia!!!

Oto kilka linków przydatnych podczas nauki języka angielskiego:

Multimedialny słownik angielskiego online

Fiszki, które pomogą Ci skutecznie zapamiętać słówka

Gramatyka, słownictwo, ćwiczenia, lekcje online

Bezpłatny portal społecznościowy umożliwiający naukę języków obcych, w którym użytkownicy pomagają sobie nawzajem robić postępy w nauce.